درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
منتظر دریافت پیامک باشید.
متاسفانه خطایی در ثبت درخواست شما بوجود آمده است.
لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
درخواست شما یک بار پردازش شده است.
لطفا دقایقی دیگر مجددا امتحان کنید.
تعداد دفعات مجاز درخواست شما به پایان رسیده است.

گزارش لایو بیش‌فروش در کسب و کار (Upselling)

  • 9 بهمن 1400
گزارش لایو بیش‌فروش در کسب و کار (Upselling)

آموزش تکنیک‌های و مهارت‌های جدید کسب و کار به تو، برای رقم اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل همیشه سعی می‌کند تا بتواند با انجام کارهای مناسب و برداشتن قدم‌های مناسب در این جهت حرکت کند. یکی از فعالیت‌هایی که ما در تیم رقم برای رسیدن به این هدف انجام می‌دهیم، برگزاری لایوهای کسب و کار با حضور یک مهمان ویژه است تا هم بتوانی کلی تکنیک جدید برای فروش بیشتر یاد بگیری و هم سوالای مختلفت را بپرسی و جواب مناسب برای این سوالات دریافت کنی.

شش قسمت از این لایوهای کسب و کار در این مدت برگزار شده است که می‌توانی آن‌ها را از طریق پیج اینستاگرام رقم به طور کامل مشاهده کنی و گزارش آن‌ها را هم از طریق بخش مطالب داغ کسب و کار رقم بخوانی. اگر هم در مورد جلسات قبل سوالی داشتی هم می‌توانی برای ما در قسمت نظرات اینستاگرام یا همین بلاگ بنویسی تا لایو بعدی به ابهاماتت جواب بدیم و آن‌ها را رفع کنیم.

 جلسه‌ی هفتم این سلسله لایوها در روز 6 بهمن با حضور آقای امین همیری- مربی کسب و کار خلاقیت برگزار شد. موضوع این لایو در مورد نقش بیش‌فروش در کسب و کار بود و مزیت‌های استفاده از این تکنیک مهم و کارساز در پیشرفت کاسبی تو بود.

بیش‌فروش یا Upselling چیست؟

بیش‌فروش یا Upselling به معنی فروش محصولات گران‌تر و باحاشیه‌ سود بیشتر قبل از خرید نهایی مشتری است. یعنی تو باید با مشتری خودت صحبت بکنی، یکسری محصولات با قیمت مناسب‌تر و حاشیه سود کم‌تر را به مشتری خودت ارائه کنی تا او تصمیم قطعی برای خرید بگیرد. بعد از اینکه تصمیم به این کار گرفت، تو در لحظه پرداخت باید، محصولات با حاشیه سود بیشتر را را معرفی کنی تا بتوانی به جای محصول قبلی، این مورد را با قیمت بیشتر بفروشی.

دقت‌کن که هنگامی بیش‌فروش انجام می‌دهی، باید اطمینان پیدا کنی که مشتری قصد خرید و رغبت لازم برای انجام آن را دارد، وگرنه عملا نمی‌توانی از این تکنیک کاربردی استفاده کنی و فروش بیشتری داشته باشی.

فرض بگیر یک برق‌کار قرار است که برق‌کشی کل یک ساختمان را انجام دهد. بعد از انجام توافقات نهایی بین کارفرما و برق‌کار، فرد پیمانکار برق کار خودش را آغاز می‌کند. برای انجام کار، فرد برق‌کار با کارفرما به توافق رسیده است که تهیه مواد و تجهیزات نیز با خودش باشد. در این هنگام، برق‌کار باید یک پیش‌فاکتور ارائه کند تا کارفرما خرید مصالح اولیه خودش را تایید کند.

مصالح موجود در این لیست، ممکن است که کیفیت درجه‌ دوم و قیمت پایینی داشته باشد. برق‌کار می‌تواند با ارائه دادن محصولاتی با‌کیفیت بیشتر و حاشیه سود بالاتر برای خودش، میزان درآمد کسب‌شده‌ی خودش از این کار را افزایش دهد.

با بیش‌فروشی محصولات با‌سود بیشتری بفروش

در این قسمت لایو در مورد تکنیک بیش‌فروشی یا Upselling با تو صحبت کردیم و به طور دقیق این تکنیک را همراه با یک مثال برای تو توضیح دادیم تا بتوانی با استفاده از این تکنیک، محصولات با‌سود بیشتری را به مشتریان خودت بفروشی و سود بیشتر از طریق فروش آن‌ها داشته باشی، پس حتما این تکنیک این هفته استفاده کن و اگر سوالی داری هم در قسمت نظرات از ما بپرس.

راستی، سلسله لایوهای کسب و کار رقم، این هفته هم ادامه دارد و می‌توانی از طریق اینستاگرام رقم در این  گفت‌و‌گو حضور پیدا کنی و یک تکنیک جدید برای فروش را یاد بگیری.

قبل از اینکه بری دفتری را آماده کنی یا یک فایل ورد باز کن، محصولات خودتان را داخل آن بنویس و جلوی آن در یک ستون جدا، بیش‌فروشی‌هایی که می‌توانی برای این محصولات انجام بدهی را بنویس و چند نمونه‌اش را برای ما در قسمت نظرات بنویس.

نظرات

بی صبرانه منتظر شما هستیم!

نظر بدهید!
code

حساب کتاب طلب | بدهی را رایگان شروع کن!

منتظر چه هستی؟ سادگی سود است. دفترحساب راحت و سریع رقم