درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
منتظر دریافت پیامک باشید.
متاسفانه خطایی در ثبت درخواست شما بوجود آمده است.
لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
درخواست شما یک بار پردازش شده است.
لطفا دقایقی دیگر مجددا امتحان کنید.
تعداد دفعات مجاز درخواست شما به پایان رسیده است.

راهنمای تصویری حساب کتاب خدمات با رقم

 • 10 خرداد 1400
راهنمای تصویری حساب کتاب خدمات با رقم

افراد مشاغل خدماتی با افراد زیادی سر و کار دارند. گاهی با یک مشتری سفارش های متعددی کار می کنند تا جایی که حساب و کتاب دفتری برایش باز می کنند. در مشاغل خدماتی اعتماد حرف اول را می زند. تعمیرکار هستید؟ نصاب هستید؟ فرقی نمی کند چه نوع خدماتی ارائه می کنید چون برای تمام انواع خدمات اعتماد مالی نیاز است. برای ایجاد اعتماد و شفافیت مالی با مشتری های خود هر قدر هم تلاش کنید کم است.

اگر بصورت سنتی روی دفتر و کاغذ حساب و کتاب مشتری های خود را انجام میدهید جای درستی هستید! رقم به شما کمک می کند با مشتری های کوتاه مدت یا بلند مدت خدماتتان براحتی حساب و کتاب انجام دهید و بدون نیاز به هیچ اتلاف زمان و هزینه سریعا به حساب و کتاب خوب ساماندهی کنید.

مشاهده و تمرین این آموزشی که برای شما آماده کرده ایم کمتر از ۵ دقیقه زمان نیاز دارد. در عوض این ۵ دقیقه، ساعت ها و بلکه روز و هفته ها در زمان حساب و کتاب خدمات شما صرفه جویی می شود چون با این راهنما + اپلیکیشن رقم دیگر هیچ وقت به دفترحساب کاغذی باز نخواهید گشت! همین حالا شروع کنید!

حساب و کتاب خدمات را از کجا شروع کنیم؟

مستقیم می رویم سراغ اصل مطلب. با ساختن دفترحساب شروع کنید! دفتر حساب رقم مجموعه ای از تمام مشتری های مرتبط و مبلغ ها و خدماتی است که با آن افراد تبادلات می شود

ابتدا فرض کنیم شما یک تعمیر کار کولر هستید تا بهتر بتوانیم نشان دهیم چطور می شود حساب و کتاب را در رقم انجام داد. یک تعمیرکار کولر با افرادی سر و کار دارد که بصورت سالیانه برای آنها سرویس کولر را انجام میدهد. این ها افرادی هستند که شما بصورت نقدی، اقساطی و چکی به آنها خدمات و اجناس خود را بفروش می رسانید. برای آنها یک دفتر حساب ایجاد کنید و نام آن را اینطور انتخاب کنید:

 • دفترحساب خدمات کولرآبی

با مشتری های خدمات چطور حساب و کتاب کنیم؟

حالا شما می توانید یک قدم به حساب و کتاب الکترونیکی نزدیک تر شوید. در قدم بعدی افراد دفتر حساب خدمات را به همان دفتر حساب اضافه کنید.

در ادامه شماره مشتری خدمات را وارد کنید یا از دفتر تلفن گوشی انتخاب کنید. اضافه کردن شماره به شما کمک می کند که بتوانید از طریق سیستم رقم حساب و کتاب آنها را به صورت رایگان و اتوماتیک اطلاع رسانی کنید

فرقی نمی کند چند تا مشتری داشته باشید. همه آنها را در رقم وارد کنید و حساب و کتاب را با آنها الکترونیکی انجام بدهید

چطور خدمات ارائه شده و هزینه های خدمات را برای هر شخص ثبت کنیم؟

تا اینجای کار تمام مشتری های خدمات شما در رقم هستند. همه این ها چقدر زمان از شما گرفته؟ حالا که دفترحساب را بازکردید و مشتری ها را اضافه کرده اید وقت آن رسیده که طلب هایی که از هر شخص دارید را برایش وارد کنید و تاریخ بزنید.

طلب ها

طلب ها مبلغ هایی هستند که خدمات آن از طرف شما به مشتری مورد نظر داده شده! برای ثبت طلب ها ابتدا صفحه شخص مورد نظر را باز کنید. سپس دکمه دادید که به رنگ قرمز است را فشار دهید.

در صفحه ای که باز شده ارزش طلب را با کمک ماشین حساب رقم درج کنید. در کادر شرح برای خودتان یادداشت کنید که این خدمات به چه صورتی ارائه شده است.

چطور پرداختی های مشتری خدمات را ثبت کنیم؟

دریافتی ها

دریافتی ها مبلغ هایی هستند که توسط شما از مشتری مورد نظر گرفته شده است! حالا که صفحه شخص مورد نظر جلوی شماست می توانید برای درج بدهی دکمه گرفتید که به رنگ سبز می باشد را فشار دهید و دریافت ها را ثبت کنید

در صفحه ای که باز شده مبلغ دریافتی را با کمک ماشین حساب رقم درج کنید. در کادر شرح برای خودتان یادداشت کنید که این دریافتی به چه صورتی دریافت شده است.

چطور به مشتری خدمات درباره مانده حساب وی اطلاع رسانی کنیم؟

دیگر نیازی نیست برای هر طلب یا دریافتی ها با مشتری تماس بگیرید! در صورتی که شماره تلفن مشتری را وارد رقم کرده باشید در مرحله ثبت رقم از شما برای ارسال پیامک سیستمی اجازه می گیرد.

پیامک سیستمی حاوی اطلاعات مبلغ طلب یا دریافتی و شرح آن می باشد. با کمک این قابلیت مشتری خدمات مطلع می شود که مانده حسابی کلی که با شما دارد چقدر است و دیگر نیازی نیست که با او تماس بگیرید تا به او یادآوری کنید

چطور صورت حساب مشتری خدمات را اشتراک گذاری کنیم؟

تا اینجا یادگرفتید که چطور دفترحساب مشتریان را ایجاد کنید و مبالغ طلب و دریافتی را برای هر مشتری ثبت کنید. چیزی نمانده تا پایان آموزش کاربردی تصویری حساب و کتاب فروشگاه با رقم.

حالا که طلب ها و دریافتی‌هایتان سر و سامان گرفته است شما نیاز پیدا می کنید که از طلب و دریافتی‌های مشتری صورت حساب بگیرید و با خودش به اشتراک بگذارید یا از آن نسخه چاپی تهیه کنید. هیچ نگران نباشید! برای این کار ما شما را به هیچ کجای دیگری حواله نمی دهیم. نه به اکسل نیاز پیدا خواهید کرد نه نرم افزار های پیچیده حسابداری دیگر.

هر گاه بخواهید از مبالغ تبادل شده با مشتری صورت حساب تهیه کنید کافی است دکمه گزارش را فشار بدهید. سپس تاریخ ابتدا و انتهای فایل گزارش را انتخاب کنید.

حساب و کتاب خدمات با رقم! شما فقط کاسبی کنید!

دیدید حساب کتاب الکترونیکی برای مشاغل خدماتی چقدر آسان است؟ رقم این امکانات را در اختیار شما می گذارد تا خیالتان از بابت حساب و کتاب کردن کاملا آسوده شود. تلاش ما همین است که شما فقط به شغل خود بپردازید و سعی کنید کسب و کار خدماتی خود را گسترش دهید و در زمان و هزینه برای حساب و کتاب هایتان تا حد امکان صرفه جویی کنید

درباره نحوه حساب و کتاب کردن مشاغل خدماتی هر سوالی به ذهنتان می رسید همینجا در قسمت نظرات برای ما بنویسید تا پاسخ دهیم.

نظرات
 1. بهرام

  25 تیر 1400

  مفاهیم قابل درک ومفید بود ومتعاقبا نتیجه کار را به اطلاع خواهم رساند

 2. فتحی

  17 آذر 1400

  عرض سلام و خدا قوت خدمت شما عزیزان . مطالب بسیار عالی بود . اپلیکیشن رقم بسیار کاربردی است . و قابل به روز رسانی است و نیاز است که امکانات جدیدی شامل دریافت و پرداخت بانکها وصدور فاکتور باسربرگ فروشگاه به آن اضافه گردد. تشکر از شما

 3. علوی

  27 آذر 1400

  ممنون از مطالب آموزنده و مفیدتان
  لطفا در صورت امکان گزینه اقساط فعال کنید

 4. مولا

  3 دی 1400

  سلام آیا اگه گوشی گم بشه یا بسوزه با گوشی جدید میشه حساب ها رو برگردوند روی گوشی جدید

  • رقم

   20 بهمن 1400

   بله البته دوست عزیز. کافی است رقم را دوباره نصب کنی و با همان شماره موبایل وارد حساب کاربری ات بشوی

 5. علی نواب امینی

  17 بهمن 1400

  عالی است دست تان درد نکند

 6. اموزشگاه حمایت

  15 اسفند 1400

  سلام من دوساله ازرقم استفاده میکنم ولی دستم خورده حساب یک نفر حذف شده چطور میتونم اونو برگردونم

  • رقم

   21 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز لطف با پشتیبانی در ارتباط باشید

 7. محمد تقی محقق زاده

  27 آبان 1401

  بسیار عالی اس تشکر از سازنده اش

نظر بدهید!
code

حساب کتاب طلب | بدهی را رایگان شروع کن!

منتظر چه هستی؟ سادگی سود است. دفترحساب راحت و سریع رقم