درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
منتظر دریافت پیامک باشید.
متاسفانه خطایی در ثبت درخواست شما بوجود آمده است.
لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
درخواست شما یک بار پردازش شده است.
لطفا دقایقی دیگر مجددا امتحان کنید.
تعداد دفعات مجاز درخواست شما به پایان رسیده است.

داستان ما

  • آخرین ویرایش: 31 خرداد 1400

سال ۱۳۹۶ چند ماه بود که مجتبی خیرآبادی هم بنیانگذار رقم احساس نیاز پیدا کرده بود به یک ابزار مناسب و خوش دست برای مدیریت بدهی و طلب ها. با اینکه در آن زمان یک عالمه ابزارهای جور وا جور حسابداری در بازار وجود داشت هیچ کدام مورد علاقه مجتبی قرار نگرفت. مجتبی احساس می کرد تمام این ابزار ها سخت هستند و نمی توان روان با آنها کار کرد.

مجتبی این ایده را به دیگر هم بنیانگذار رقم حسین فرخی مطرح کرد و آنها تصمیم گرفتند رقم را از هیچ بنا کنند. حسین از دانشگاه انصراف داد و بخاطر این کار به شدت مورد شماتت دیگران قرار گرفت. مجتبی هم از شرکتی که در آن مشغول کار بود استعفا داد و دیگر هیچ جا استخدام نشد.

با اینکه مجتبی و حسین از کودکی با کامپیوتر بزرگ شده اند و همیشه سوالات دیگران را درباره مسائل پیرامون کامپیوتر جواب می داند، ساختن رقم یک کار نشدنی به نظر می رسید. در آن زمان آنها تخصصی در زمینه برنامه نویسی و تشکیل یک کسب و کار اینترنتی نداشتند. هیچ وقت کسی را استخدام نکرده بودند و تیم موفقی تشکیل نداده بودند.

اولین نسخه آزمایشی رقم که در اواخر سال ۱۳۹۷ آماده شد به هیچ وجه کارایی کافی نداشت و برای کسی قابل استفاده نبود. بعد از اینکه تمام سرمایه شان را تمام کرده بودند و یک عالمه بدهی بابت دستمزد های پرداخت نشده به تیم فداکار رقم بالا آورده بودند بالاخره اولین نسخه واقعی رقم در مهرماه ۱۳۹۸ ارائه شد. از آن زمان رقم رسما متولد شد و اولین کاربران رقم شروع به دریافت خدمات کردند

این داستان ماست. نگو تموم میشه

با ما همراه باش

حساب کتاب طلب | بدهی را رایگان شروع کن!

منتظر چه هستی؟ سادگی سود است. دفترحساب راحت و سریع رقم