درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
منتظر دریافت پیامک باشید.
متاسفانه خطایی در ثبت درخواست شما بوجود آمده است.
لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
درخواست شما یک بار پردازش شده است.
لطفا دقایقی دیگر مجددا امتحان کنید.
تعداد دفعات مجاز درخواست شما به پایان رسیده است.

یک فروشنده حرفه ای به چه نکاتی توجه دارد؟

  • 15 شهریور 1400
یک فروشنده حرفه ای به چه نکاتی توجه دارد؟
فروش

به طور کلی عوامل مختلفی موجود دارد که می ­تواند بر میزان فروش تاثیرگذار باشد، که یکی از مهم ترین آن­ ها رفتار فروشنده است. اگر یک فروشنده هستی و نمی­ دانی چگونه باید رفتار حرفه ­ای داشته باشی تا مشتریان را به سمت مغازه و یا فروشگاه خود جذب کنی تا فروش و درآمد را بالا ببری، به نکات زیر توجه کن.

  1. مهم نیست که تو یک فروشنده آقا هستی یا خانم، مهم این است که بدانی با جنس مخالف چگونه رفتار کنی. یک فروشنده حرفه ­ای و توانمند باید از ادبیات رسمی برای صحبت با مشتریان خود استفاده کند. در نتیجه بهتر است تا از جملات و کلمات دوستانه و خیلی صمیمی استفاده نکنی.
  2. یک فروشنده حرفه­ای هرگز در زمان حضور مشتری غذا نمیخورد. بهتر است تا برای استراحت و غذا خوردن زمانی را تنظیم کنی چون صحبت کردن با مشتری با دهان پُر اصلا رفتار مودبانه ­ای برای یک فروشنده نیست. البته پیچیدن بوی غذا در محل کار شما، برای مشتری خوشایند نیست.
  3. فعالیت ­های غیرکاری را در محل کار و مغازه انجام نده. اگر مشتری وارد مغازه شود و ببیند که تو به عنوان یک فروشنده متوجه حضورش نشده ­ای، خیلی سریع مغازه را ترک می ­کند. یک فروشنده حرفه­ ای تمام تمرکز خود را بر روی مشتریان و فروش می­ گذارد.
  4. اگر صاحب یک مغازه هستی تحت هیچ شرایطی در ساعت کاری خود از مغازه خارج نشو. از نگاه مشتریان، فروشندگانی که خارج از مغازه می­ ایستند، قابل اعتماد نیستند. به همین دلیل ممکن است مشتریان زیادی را از دست بدهی.
  5. یک فروشنده حرفه ­ای به ظاهر خود اهمیت می­دهد. به این نکته دقت داشته باش که آرایش و لباسی که می ­پوشی باید متناسب با فضای کاری باشد. اگر چند فروشنده در یک مغازه هستید، هماهنگی لباس ­های شما می­ تواند تاثیر مثبتی بر روی مشتری داشته باشد.

به نظر تو یک فروشنده حرفه ای به چه نکاتی توجه دارد؟

نظرات

بی صبرانه منتظر شما هستیم!

نظر بدهید!
code

رقم نصب کن، حساب کتاب کن و لذت ببر!

منتظر چه هستی؟ با دفتر حساب طلب و بدهی رقم شروع کن و با ثبت رایگان اولین حساب کتاب از راحتی و سرعت آن لذت ببر