درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
منتظر دریافت پیامک باشید.
متاسفانه خطایی در ثبت درخواست شما بوجود آمده است.
لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
درخواست شما یک بار پردازش شده است.
لطفا دقایقی دیگر مجددا امتحان کنید.
تعداد دفعات مجاز درخواست شما به پایان رسیده است.

گردش کالا در مغازه چگونه منجر به افزایش فروش می شود؟

  • 29 شهریور 1400
گردش کالا در مغازه چگونه منجر به افزایش فروش می شود؟

گردش کالا یکی از مباحث مغازه داری است که هر فروشنده ای باید با آن آشنا باشد، زیرا گردش کالا می تواند به عنوان یکی از عوامل افزایش فروش به تو کمک کند.

گردش کالا چیست؟

درواقع گردش کالا راهکاری برای نشان دادن مدت زمان ماندن یک کالا در مغازه است. زمانی که کالای جدید را برای مغازه خریداری می کنی، باید تعداد آن را به همراه مدت زمان مشخص برای فروش را بر روی یک کاغذ یادداشت کنی.

اگر تمام اجناس و کالاهایی را که خریداری کرده ای تا زمان تعیین شده فروخته شد، نشاندهنده فروش خوب، در بازه زمانی مشخص است. اما اگر در این بازه زمانی که مشخص کردی، تعدادی کالا در مغازه باقی ماند، نیاز است تا با اعمال درصد مشخصی تخفیف آن ها را بفروشی.

توجه داشته باش که نباید اجازه بدهی تا اجناس در مغازه ات بمانند، زیرا در بلند مدت منجر به ایجاد ضر و زیان می شود.

به عنوان مثال فروشندگان لباس و پوشاک، اجناس خود را مطابق با فصل خریداری می کنند. و زمانی که فصل رو به پایان است با عمال تخفیف ویژه بر روی قیمت اجناس، آن ها را به حراج می گذارند.

دقت داشته باش زمانی که تو دائما در حال خرید و فروش کالا هستی، درواقع گردش کالا اتفاق می افتد. همین اتفاق باعث می شود تا به عنوان یک فروشنده، به فروش بیشتری دست پیدا کنی.

متاسفانه بسیاری از فروشندگان این اشتباه را مرتکب می شوند که تصور می کنند تا همیشه مشتری برای اجناس و کالای آن ها وجود دارد. اما این یک اشتباه بزرگ است. تقریبا تمام کالاها پس از گذشت مدت زمان کوتاهی دیگر طرفدار نخواهند داشت و ممکن است برای همیشه در مغازه بمانند.

همانطور که گفته شد، گردش کالا اگر به درستی اتفاق بیفتد، می تواند منجر به افزایش فروش و درآمد شود، در حالی که اگر گردش کالا وجود نداشته باشد، به عنوان یک فروشنده با ضرر و زیان مواجه خواهی شد.

آیا با گردش کالا آشنا هستی؟ آیا گردش کالا توانسته فروش تو را افزایش بدهد؟

نظرات

بی صبرانه منتظر شما هستیم!

نظر بدهید!
code

حساب کتاب طلب | بدهی را رایگان شروع کن!

منتظر چه هستی؟ سادگی سود است. دفترحساب راحت و سریع رقم