درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
منتظر دریافت پیامک باشید.
متاسفانه خطایی در ثبت درخواست شما بوجود آمده است.
لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
درخواست شما یک بار پردازش شده است.
لطفا دقایقی دیگر مجددا امتحان کنید.
تعداد دفعات مجاز درخواست شما به پایان رسیده است.

چرا فروش مغازه پایین آمده است؟

  • 8 مهر 1400
چرا فروش مغازه پایین آمده است؟

اگر که یک فروشنده هستی، احتمالا بارها با این مشکل مواجه شده ای که فروش مغازه ات پایین آمده، اما نمی دانی به چه دلیل این اتفاق افتاده است!

پیش از هر چیز ما به مغازه دارانی که فروش آن ها پایین آمده است توصیه می کنیم که سعی کنند تا خودشان دلیل آن را پیدا کنند. اما اگر می خواهی با مشکلات رایجی که منجر به کاهش فروش می شوند آشنا شوی، به موارد زیر توجه کن.

  • کسب و کار به تازگی راه اندازی شده است

این مورد یکی از رایج ترین دلایل فروش پایین است. دقت داشته باش که تمام کسب و کارها در ابتدای آغاز فعالیت های خود با این مشکل مواجه هستند. در چنین شراطی باید اجازه بدهی تا زمان مشکل را حل کند.

  • کاهش فروش به دلیل عدم وجود سایز بندی

فروشندگانی که در مغازه خود اجناسی دارند که دارای سایز بندی است، ممکن است با گذشت زمان با کاهش فروش مواجه شوند. زیرا در بسیاری از موارد سایزهایی که مورد نیاز مشتری است در مغازه موجود نیست. به همین دلیل مشتری بدون آنکه خریدی انجام دهد مغازه را ترک می کند، و در نهایت فروشنده با کاهش فروش مواجه می شوند.

  • وجود رقیب

یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث شود تا کاهش فروش را تجربه کنی، باز شدن مغازه رقبا در نزدیکی مغازه تو است. زمانی که به عنوان یک فروشنده با این مشکل مواجه شدی، چاره ای جز ایجاد مزیت رقابتی نخواهی داشت.

  • مشکلات سیاسی و اقتصادی

شاید در نگاه نخست متوجه تاثیر مشکلات سیاسی و اقتصادی بر روی کسب و کار خود نشوی. اما متاسفانه مشکلات سیاسی و اقتصادی می توانند به سرعت بر روی کسب و کار تو تاثیر بگذار. و حتی گاهی نیز ممکن است باعث ورشکست شدن یک کسب و کاربشنوند. به عنوان مثال افزایش قیمت دلار و یا افزایش تحریم ها از جمله مشکلات سیاسی تاثیرگذار بر روی کسب و کار هستند.

تا به حال با مشکل پایین آمدن فروش مغازه مواجه شده ای؟ آیا توانستی راهکاری برای برخورد با آن پیدا کنی؟

نظرات

بی صبرانه منتظر شما هستیم!

نظر بدهید!
code

حساب کتاب طلب | بدهی را رایگان شروع کن!

منتظر چه هستی؟ سادگی سود است. دفترحساب راحت و سریع رقم