درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
منتظر دریافت پیامک باشید.
متاسفانه خطایی در ثبت درخواست شما بوجود آمده است.
لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
درخواست شما یک بار پردازش شده است.
لطفا دقایقی دیگر مجددا امتحان کنید.
تعداد دفعات مجاز درخواست شما به پایان رسیده است.

افزایش فروش با کارت هدیه

  • 12 مهر 1400
افزایش فروش با کارت هدیه

در بسیاری از موارد فروشندگان علاوه بر فروش کالای مورد نیاز مشتری، سعی می کنند تا با استفاده از راهکار و ترفندهای مختلف، فروش خود را افزایش دهند. به طور معمول ابزارهای بازاریابی کمک می کنند تا به عنوان یک فروشنده بتوانی با جلب توجه و اعتماد مشتریان، فروش خود را افزایش بدهی. یکی از موثرترین ابزارهای جذب مشتری و افزایش فروش، کارت هدیه است.

فرض کن که صاحب یک مغازه هستی و می خواهی با یک راهکار بسیار ساده مشتریان را تبدیل به مشتری همیشگی کنی. بهترین کار این است که برای کالاهایی که می فروشی، کارت هدیه تهیه کنی، و پس از اینکه مشتری تصمیم به خرید گرفت، یک کارت هدیه با مبلغ (مثلا 50 هزار تومان) به او بدهی.

زمانی که مشتری کارت هدیه را دریافت می کند، دیگر تمایل به چانه زدن برای کاهش قیمت ندارد. در نتیجه تو می توانی کالا را با همان قیمت مورد نظر خود بفروشی.

از طرفی مشتری تمایل دارد برای اینکه بتواند باز هم کارت هدیه دریافت کند، به مغازه تو مراجعه کند و با خرید اجناس دیگر درصد هدیه خود را افزایش دهد.

دقت داشته باش کارت هدیه به تنهایی می تواند یک ابزار بسیار قدرتمند برای جذب مشتری باشد. به عنوان مثال طراحی کارت هدیه می تواند در مشتری حس مثبت ایجاد کند. همچنین کارت هدیه می تواند، مانند کارت ویزیت عمل کند، و باعث شود که نام و نشانی فروشگاه و یا مغازه تو در ذهن مشتری ماندگار شود.

البته کارت هدیه را می توان به صورت فصلی و یا در یک بازه زمانی مشخص در اختیار مشتری قرار داد. به عنوان مثال می توانی در پایان هر فصل برای افزایش فروش، با استفاده از کارت هدیه سعی کنی مشتریان را تشویق به خرید بیشتر کنی.

آیا با ارائه کارت هدیه به مشتری، به عنوان ابزاری برای افزایش فروش موافق هستی؟ لطفا نظر خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذار.

نظرات

بی صبرانه منتظر شما هستیم!

نظر بدهید!
code

حساب کتاب طلب | بدهی را رایگان شروع کن!

منتظر چه هستی؟ سادگی سود است. دفترحساب راحت و سریع رقم