درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
منتظر دریافت پیامک باشید.
متاسفانه خطایی در ثبت درخواست شما بوجود آمده است.
لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
درخواست شما یک بار پردازش شده است.
لطفا دقایقی دیگر مجددا امتحان کنید.
تعداد دفعات مجاز درخواست شما به پایان رسیده است.

چگونه می توان با تغییر، یک کسب و کار را زنده نگه داشت؟

  • 12 مهر 1400
چگونه می توان با تغییر، یک کسب و کار را زنده نگه داشت؟

زمانی که چندین کسب و کار فعالیت خود را در یک حوزه جدید آغاز می کنند، به نوعی می توان گفت که یک بازار تشکیل می دهند. ممکن است در ابتدا فروش بسیار کم باشد، اما این کاملا طبیعی است. گاهی نیز ممکن است یک کسب و کار برای رسیدن به فروش مورد نظر خود، به چیزی در حدود دو سال زمان نیاز داشته باشد.

اگر با گذشت زمان، در بازاری که فعالیت داری می توانی فروش بالایی داشته باشی، این به معنای ایستان در جای درست است، و باید سعی کنی تا همیشه در همین نقطه باقی بمانی.

اما اگر متوجه شده ای که در مقایسه با گذشته، فروش و درآمد کاهش پیدا کرده است، این یعنی شاید بازاری که در آن فعالیت داری قدیمی شده، و دیگر مثل گذشته مورد توجه مشتریان نیست. در نتیجه نیاز است تا بازار خود را تغییر دهی و در یک بازار جدیدتر به فعالیت بپردازی.

احتمالا این سوال در ذهن تو به وجود آمده است که تغییر بازار کار ساده نیست! چگونه می توان تغییر کرد؟

در برخی از موارد ممکن است که احساس کنی در سایر حوزه ها هیچ تخصصی نداری که بتوانی کسب و کار خود را تغییر بدهی. اما باید توجه داشته باشی بسیاری از بازارها طول عمر کوتاهی دارند، و همیشگی نیستند. زمانی که تو بخواهی تا لحظه آخر در این بازارها فعالیت داشته باشی، احتمالا با شکست بزرگی مواجه می شوی. در نتیجه نیاز است تا با تغییر کردن همیشه یک کسب و کار زنده داشته باشی، تا بتوانی به درآمد و سود مورد نظر خود دست پیدا کنی.

اگر فروشنده و یا صاحب یک کسب و کار هستی، باید سعی کنی تا همیشه آماده تغییر باشی، تا در صورت نیاز در بازاری جدیدتر، کسب و کار خود را راه اندازی کنی.

اگر به عنوان صاحب یک کسب و کار تجربه تغییر بازار و حوزه فعالیت داشته ای، لطفا با خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذار.

نظرات

بی صبرانه منتظر شما هستیم!

نظر بدهید!
code

حساب کتاب طلب | بدهی را رایگان شروع کن!

منتظر چه هستی؟ سادگی سود است. دفترحساب راحت و سریع رقم