درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
منتظر دریافت پیامک باشید.
متاسفانه خطایی در ثبت درخواست شما بوجود آمده است.
لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
درخواست شما یک بار پردازش شده است.
لطفا دقایقی دیگر مجددا امتحان کنید.
تعداد دفعات مجاز درخواست شما به پایان رسیده است.

به عنوان فروشنده در مورد سه چیز صحبت نکن

  • 30 شهریور 1400
به عنوان فروشنده در مورد سه چیز صحبت نکن

یک فروشنده همیشه با افراد مختلف و فرهنگ های مختلف، در ارتباط است. به همین دلیل نیاز دارد تا به موارد مختلفی توجه داشته باشد. به عنوان مثال رفتارهای یک فروشنده با جنس مخالف همیشه باید در یک چارچوب مشخص باشد، تا مشتری تجربه خوبی از خرید داشته باشد.

اما چیزهای مهم دیگری وجود دارد که به عنوان یک فروشنده باید به آن ها توجه داشته باشی، و آن هم صحبت نکردن در مورد سه چیز بسیار مهم است.

دین و مذهب

سعی کن بدون توجه به دین مذهب مشتریان با آن ها صحبت کنی و همچنین در مورد دین و مذهب هیچ وقت صحبت نکنی. زیرا این مورد می تواند باعث به وجود آمدن اختلاف میان فروشنده و مشتری شود.

قومیت

قومیت هم درست مانند دین و مذهب است، و صحبت کردن درمورد آن ممکن است باعث ناراحتی مشتری شود. در برخی از موارد ممکن است که تنها واکنش مشتری این باشد که مغازه را ترک کند. اما این امکان وجود دارد که مشکلات بزرگتری به وجود بیاید.

سیاست

در مورد سیاست نظرات و عقاید مختلفی وجود دارد، به همین دلیل ممکن است در یک جمع اگر درمورد سیاست صحبت کنی، با مخالفان زیادی مواجه شوی. همین اتفاق ممکن است در محل کار و مغازه هم بیفتد. درنتیجه در زمان حضور مشتری در مغازه از صحبت در مورد مسائل سیاسی خودداری کن.

سه موردی که به آن ها اشاره شد، مهم ترین مواردی هستند که می توانند باعث ایجاد واکنش منفی در رفتار مشتری شوند. به همین دلیل نیاز است تا به جز صحبت کردن در مورد مسائل ساده و فروش کالای مورد نظر مشتری، در مورد چیز دیگری صحبت نکنی، و سعی کنی که مشتری تنها یک تجربه بسیار خوب از خرید داشته باشد.

به عنوان یک فروشنده، فکر می کنی صحبت کردن درمورد چه چیزهای دیگری ممکن است که برای مشتری خوشایند نباشد؟

نظرات

بی صبرانه منتظر شما هستیم!

نظر بدهید!
code

حساب کتاب طلب | بدهی را رایگان شروع کن!

منتظر چه هستی؟ سادگی سود است. دفترحساب راحت و سریع رقم