درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
منتظر دریافت پیامک باشید.
متاسفانه خطایی در ثبت درخواست شما بوجود آمده است.
لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
درخواست شما یک بار پردازش شده است.
لطفا دقایقی دیگر مجددا امتحان کنید.
تعداد دفعات مجاز درخواست شما به پایان رسیده است.

راهنمای کامل نوشتن دفتر کل و روزنامه

  • 24 تیر 1399
راهنمای کامل نوشتن دفتر کل و روزنامه
حسابداری و دفترحساب

اگه یادت باشه تو مقاله « پنج نوع دفتر حساب و کتاب که باید دربارش بدونی » در مورد صحبتم با پدربزرگم و توضیحاتش درباره ی انواع دفتر حساب و کتاب مغازه گفتم.

اما اونجا به خاطر اینکه خستت نکنم دیگه نحوه نوشتن اونا رو نگفتم و نتونستم اطلاعات رو بهت انتقال بدم.  دفتر کل و روزنامه دوتا از اون دفتر ها بودند که خیلی به کارت میومدند و باید نحوه نوشتنشون رو بلد باشی.

میون همون جستجو هایی که برای یاد گرفتن انواع دفتر حساب و کتاب مغازه و نحوه نوشتن اونا انجام دادم یکسری برنامه پیدا کردم که می تونستن اینکار رو انجام بدن، برای اینکه ببینم چقدر خوبه برنامه های نوشتن دفتر کل و روزنامه رو به یکی از دوستام که مغازه دار بود دادم تا امتحان کنه و نظراتش رو بهم بگه.

تو هم که داری این مقاله رو میخونی یا فروشنده کالای کف بازاری یا داخل کارگاه یا کارخونه تولید کالا رو انجام میدی، میدونم خیلی کار داری و وقتت برات خیلی مهمه و خیلی مشغله داری.

اون هم چهار ماه امتحانشون کرد و بهم گفت که خیلی خوب بود، چون که نمی خواست دوباره دفتر کاغذی بگیره و یه خرج از گردنش افتاده بود از طرفی دیگه همیشه می تونست حساب هاش رو با خودش داشته باشه و برای حساب و کتاب هم راحتتر بود چون مانده حساب رو برنامه بهش می گفت و سرعت کارش رو بالاتر می برد.

پس با این مقاله همراه باش تا اطلاعاتم درباره ی این برنامه ها رو بهت منتقل کنم تا بتونی از مزیت هاش بهره ببری.

این مقاله چه چیزی بهت اضافه می کنه؟

اگه کار کردن با این برنامه ها رو یاد بگیری میتونی علاوه بر اون مزیت های بالا یکسری فایده های دیگه هم ببری مثلا تو بعضی هاشون میتونی به راحتی اطلاعات دفتر هات رو به صورت گزارش دریافت کنی تا این گزارش ها رو به شرکت هایی که ازشون خرید میکنی یا بهشون جنس میفروشی نشون بدی تا بدهکاری و طلبکاریت رو مشخص کنی.

تو یکسری دیگه از اونا میتونی اسم مشتری هات رو به عنوان کارت ویزیت ثبت کنی و بدونی که تعداد مشتری های ثابتت چقدره که میتونه بهت در خرید کالا کمک کنه.

معرفی برنامه های نوشتن دفتر کل و روزنامه

من با پدر بزرگم که صحبت می کردم درباره ی نوشتن دفتر حساب به روش سنتی برام خیلی توضیح داد، گفت که ببین پسرم ما همیشه یه دفتر داشتیم که یه قطع بزرگ داشت و ستون بندی شده بود و ما بهش دفتر کل می گفتیم بعدش دفتر کل خودش رو برام باز کرد و روش برام توضیح داد.

من تمام مواردش رو فهمیدم اما خب خودم حوصله نداشتم برات بنویسم برای همین گشتم دنبال یه ویدیو که اینو برات توضیح بده، ویدیویی که دانلود کردم رو برات پایین میزارم.

خب حالا روش سنتی رو یاد گرفتی، البته توصیه می کنم ازش استفاده نکنی چون که خیلی خیلی کنده و نیاز خرج کردن پول برای خریدن دفتر حساب کاغذی داره.

تو قسمت های پایین برات درباره ی برنامه های نوشتن دفتر کل توضیح دادم که میتونی به عنوان جایگزین دفتر حساب سنتی استفاده کنی.

1- راهنمای کامل نوشتن دفتر کل با اکسل

یکی از ابزارهای بسیار پر کاربرد در نوشتن دفتر کل، اکسل هستش که می تونی با استفاده ازش دفتر کل رو بنویسی. با استفاده از قالب آماده ای که برات گذاشتم به راحتی کار با اکسل رو میتونی انجام بدی.

دانلود قالب نوشتن دفتر کل اکسل

برای این که به طور کامل بتونی نحوه ی نوشتن دفتر کل با اکسل رو یاد بگیری مقاله « معرفی چهار سایت برتر آموزش حسابداری مغازه با اکسل » رو بخون.

2- راهنمای نوشتن دفتر کل با اپلیکیشن قیاس

می تونی با تعریف شماره حساب ، بودجه ی مالی و اشخاصی که باهاشون کار می کنی میتونی از اپلیکشن قیاس برای نوشتن دفتر کل استفاده کنی.

این نرم افزار براساس اطلاعاتی که ازت می گیره و اطلاعات ورودی دیگه ای مثل پیامک بانک، بدهکاری و طلبکاری هر حسابت با شرح معاملاتش رو برات مشخص می کنه و میزان مانده حسابت رو هم بهت میگه.

3- راهنمای کامل نوشتن دفتر کل با اپلیکیشن پارمیس

اپلیکشن پارمیس از بخش های مختلف استعلام و پرداخت قبض، ابزارها ، هزینه ها، درآمدها، بانک ها، صندوق ها، گزارش مانده حساب ها، بودجه بندی و فعالیت ها تشکیل میشه.

کاربرد نرم افزار حسابداری پارمیس در نوشتن دفتر کل

میتونی با تعریف این قسمت ها به طور کامل حساب و کتابت رو مدیریت کنی و ازش توی نوشتن دفتر کل استفاده کنی.

4- راهنمای کامل نوشتن دفتر کل با حسابداری شخصی موج

داخل حسابداری شخصی موج میتونی برای امور تجاری و شخصی دو تا میز کار جدا داشته باش و امکان مدیریت حساب و کتابت رو به صورت صحیح داری.

کاربرد نرم افزار حسابداری موج در نوشتن دفتر کل

میز کار تجاری این نرم افزار از چهار بخش فروش، خرید، شخص جدید و محصول جدید تشکیل شده.

وقتی وارد بخش فروش و خرید میشی یه فاکتور بهت نشون میده که با پر کردنش اونو به حساب و کتابت اضافه می کنه و در بخش شخص و محصول جدید باید براش دو مورد بالا رو تعریف کنی تا برات ثبتشون کنه.

میز شخصی این نرم افزار از چهار قسمت تراکنش جدید، چک جدید، تراکنش ها و پیامک بانک تشکیل میشه

5- راهنمای کامل نوشتن دفتر کل با اپلیکیشن فروشا

اپلیکشن فروشا برای ثبت فاکتورهات به کارت میاد و می تونه این کار رو برات سریع تر انجام بده.

برای تاریخ های مختلف تو این نرم افزار می تونی فاکتورهای مختلفی رو ثبت کنی که باعث نظم دهی به فاکتورات و حساب و کتابت میشه.

اگه سوالی درباره ی کار کردن با برنامه فروشا داری میتونی ازم پایین سایت تو قسمت دیدگاه بپرسی.

فروشا برای نوشتن دفتر کل چی کار میکنه

6- راهنمای کامل استفاده از دفتر حساب الکترونیکی رقم

با استفاده از دفتر حساب الکترونیکی رقم میتونی دفتر کل رو داخل گوشیت داشته باشی و از اینکه اطلاعات پاک بشه هم نگران نباشی.

دفتر حساب الکترونیکی رقم برای نوشتن دفتر کل چه کار میکنه

این نرم افزار یک قسمت افزودن معامله برای طرف حساب های مختلفت داره که می تونی داخلش شرح حساب، اسم طرف معامله ت و مبلغش رو بنویسی و هم چنین یه قسمت پیامک یادآور داره که می تونی برای یادآوری بدهی و طلب به خودت و طرف حسابت کمک کنه.

یکسری ابزار های دیگه هم وجود داره که تو این مقاله فرصت توضیح دادنش نیست میتونی با خوندن مقاله ای که برات میزارم، نحوه نوشتن دفتر کل با اونا رو هم یاد بگیری.

کاملترین ابزار های نوشتن دفتر حساب

تو این مقاله در مورد شش تا از اپلیکشن هایی که میتونه در نوشتن دفتر کل بهت کمک کنه خوندی، نحوه استفاده از اونا رو یاد گرفتی و جالا میتونی با استفاده از کاملترین ابزار های موجود حساب و کتابت رو سریعتر انجام بدی، به طلبکار و بدهکارهات گزارش دقیق بدی و از شر دفتر حساب کاغذی راحت بشی.

حالا تو با من حرف بزن.

میتونی سوالاتت رو پایین سایت تو قسمت دیدگاه برام بنویسی تا در اولین فرصت جوابش رو بدم.

راستی تا حالا شده دفتر کل بنویسی؟
از چی استفاده کردی؟

جوابت رو تو قسمت دیدگاه برام بنویس.

نظرات

بی صبرانه منتظر شما هستیم!

نظر بدهید!
code

رقم نصب کن، حساب کتاب کن و لذت ببر!

منتظر چه هستی؟ با دفتر حساب طلب و بدهی رقم شروع کن و با ثبت رایگان اولین حساب کتاب از راحتی و سرعت آن لذت ببر