درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
منتظر دریافت پیامک باشید.
متاسفانه خطایی در ثبت درخواست شما بوجود آمده است.
لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
درخواست شما یک بار پردازش شده است.
لطفا دقایقی دیگر مجددا امتحان کنید.
تعداد دفعات مجاز درخواست شما به پایان رسیده است.

به دنبال مشتری باش، نه منتظر مشتری

  • 30 شهریور 1400
به دنبال مشتری باش، نه منتظر مشتری

شاید در نگاه نخست اینگونه به نظر برسد که فروشندگان باید پس از راه اندازی کسب و کار و یا مغازه خود منتظر باشند تا مشتری به سمت آن ها جذب شود.

اما فکر می کنی ممکن است بدون اینکه فروشنده اقدامی کند، مشتری به سمت مغازه او جذب شود؟

درواقع هر فروشنده که می خواهد کسب و کار موفقی داشته باشد، و به فروش و درآمد مورد نظر خود دست پیدا کند، باید به دنبال مشتری باشد و کاری کند تا آن ها به سمت مغازه او جذب شوند.

راهکارهای زیر می تواند منجر به جذب مشتری شود:

از تبلیغات استفاده کن

حتما در برخی از مراکز خرید، دیده ای که افرادی ایستاده اند و با پخش کردن تراکت، سعی در جذب مشتریان به سمت یک مغازه خاص دارند. شاید گاهی از نگاه مشتری این اقدام چندان جذاب نیست، اما باید بدانی که از نظر فروشندگان این راهکار بسیار موثر است.

پخش تراکت یک راهکار بسیار ساده در تبلیغات است. اما روش های دیگری برای تبلیغات وجود دارد که باعث جذب مشتری می شود که در صورت نیاز می توانی از آن ها استفاده کنی.

فروشندگان و مغازه های اطراف خود را تبدیل به مشتری یا مُبلِغ

سعی کن با برقراری ارتباط با مغازه های اطراف خود اعتماد آن ها را به سمت خود جلب کنی، تا جایی که آن ها مغازه تو را به مشتریان خود معرفی کنند. توجه داشته باش مشتریانی که از سمت مغازه های اطراف وارد فروشگاه تو می شوند، معمولا تبدیل به مشتری وفادار و همیشگی ات می شوند.

به خواسته مشتریان توجه داشته باش

زمانی که مشتری وارد مغازه تو می شود، با دقت به صحبت های او گوش کن، و تمام تلاش خود را به کار بگیر تا یک تجربه خرید بسیار خود برای مشتری به جا بماند.

اگر مشتری تجربه خرید خوبی از مغازه تو داشته باشد، مطمئن باش که باز هم  از تو خرید خواهد کرد. همچنین این احتمال وجود دارد که تو را به دیگران معرفی کند.

آیا تا به حال برای جذب مشتری اقدامی کرده ای؟ لطفا با ما به اشتراک بگذار

نظرات

بی صبرانه منتظر شما هستیم!

نظر بدهید!
code

حساب کتاب طلب | بدهی را رایگان شروع کن!

منتظر چه هستی؟ سادگی سود است. دفترحساب راحت و سریع رقم