درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
منتظر دریافت پیامک باشید.
متاسفانه خطایی در ثبت درخواست شما بوجود آمده است.
لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
درخواست شما یک بار پردازش شده است.
لطفا دقایقی دیگر مجددا امتحان کنید.
تعداد دفعات مجاز درخواست شما به پایان رسیده است.

همیشه با مشتری صادق باش

  • 20 مهر 1400
همیشه با مشتری صادق باش

به طور کلی فروشندگان در محل کار خود، دائما در حال صحبت کردن با مشتری هستند، در نتیجه این نکته بسیار مهم است که یک فروشنده سعی کند با مشتری صادق باشد.

متاسفانه برخی از فروشندگان سعی دارند تا با فریب دادن مشتری، به فروش بیشتری دست پیدا کنند. اما نمی دانند که فریب دادن مشتری در بلند مدت باعث می شود تا مشتریان خود را از دست بدهند، زیرا مشتری به سمت فروشنده ای جذب می شود که احساس می کند با مشتریان خود، با صداقت صحبت می کند.

به مثال زیر توجه کن

فرض کن که تو یک فروشنده هستی و مشتری در زمان مراجعه به مغازه، از تو در مورد جنس و کیفیت کالای مورد مورد پسندش نظر خواهی می کند، و تو با تایید کیفیت کالا و دادن اطمینان به مشتری، کاری می کنی تا با خیال راحت خرید خود را انجام دهند.

اما مشتری پس از گذشت مثلا 3 ماه متوجه می شود که کالای خریداری شده از کیفیت بالایی برخودار نبوده است. در نتیجه از اینکه فروشنده او را فریب داده ناراحت و عصبانی خواهد شد و بدون شک دیگر هیچ وقت به آن مغازه مراجعه نمی کند.

اما یک فروشنده صادق سعی می کند تا اگر مشتری در مورد کیفیت کالا از او سوال پرسید، صادقانه با مشتری صحبت کند، و میزان کارایی و کیفیت کالا را برای مشتری توضیح دهد. مثلا به او بگوید که این کالا در مقایسه با کالاهای مشابه، کیفیت نسبتا بالایی دارد، اما ممکن است بهتر از آن نیز در بازار وجود داشته باشد.

در چنین مواردی معمولا مشتری از خرید پشیمان نمی شود زیرا تحت تاثیر صداقتِ فروشنده قرار می گیرد.

توصیه می شود اگر یک فروشنده هستی همیشه سعی کن تا با مشتریان خود صادق باشی، تا بتوانی آن­ ها را برای خرید مجدد به سمت مغازه ات جذب کنی.

آیا تاکنون به عنوان یک فروشنده سعی کرده ای تا با مشتری صادقانه رفتار کنی؟ آیا متوجه بازخورد مثبت از طرف مشتریان شده ای؟

لطفا تجربه خود را با ما به اشتراک بگذار.

نظرات

بی صبرانه منتظر شما هستیم!

نظر بدهید!
code

حساب کتاب طلب | بدهی را رایگان شروع کن!

منتظر چه هستی؟ سادگی سود است. دفترحساب راحت و سریع رقم