درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
منتظر دریافت پیامک باشید.
متاسفانه خطایی در ثبت درخواست شما بوجود آمده است.
لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
درخواست شما یک بار پردازش شده است.
لطفا دقایقی دیگر مجددا امتحان کنید.
تعداد دفعات مجاز درخواست شما به پایان رسیده است.

به مشتری امکان دسترسی به اجناس مغازه را بدهید

  • 23 شهریور 1400
به مشتری امکان دسترسی به اجناس مغازه را بدهید

به طور کلی اکثر افرادی که صاحب یک مغازه هستند، دائما به دنبال راهکاری برای ایجاد تغییر در فضای کسب و کار خود می گردند، تا بتوانند درصد توجه مشتریان را افزایش دهند. تحقیقاتی که در زمینه بازاریابی و فروش انجام شده است، نشان می دهد که حذف ویترین از فضای مغازه یکی از مواردی است که باعث ایجاد واکنش مثبت در مشتریان می شود.

تا چند سال گذشته فروشندگان تمام کالا و اجناس مغازه خود را در ویترین نگهداری می کردند و درواقع می خواستند تا  کالا به طور مستقیم در دسترس مشتری نباشد.

در تحقیقاتی که انجام شد، نظر مشتریان این بود، زمانی که خودشان به کالا دسترسی مستقیم داشتند، احساس راحتی بیشتری فروشگاه و یا مغازه به آن ها منتقل کرده است.

مثلا فروشگاه های بزرگی که این روزها وجود دارند همگی این امکان را در اختیار مشتری قرار می دهند تا بتواند خودش از قفسه مورد نظر کالایی که نیاز دارد را انتخاب کند. در حالی که در گذشته زمانی که ما به سوپرمارکت مراجعه می کردیم، اجناس مورد نیاز را فروشنده در اختیار ما قرار می داد.

البته باید این مورد را در نظر داشته باشی که هر کالایی را نمی توان به طور مستقیم در دسترس مشتری قرار داد. به عنوان مثال طلا، ساعت و برخی از اجناس قیمتی را همیشه باید در ویترین نگهداری کرد. همچنین نیاز است تا پس از حذف ویترین از مغازه به موارد امنیتی، از جمله نصب تگ بر روی اجناس و نصب دوربین مدار بسته توجه داشته باشید.

شاید در نگاه نخست حذف ویترین را نتوان به عنوان یکی از عوامل موثر بر افزایش فروش در نظر گرفت، اما بهتر است اگر صاحب یک مغازه هستی و این امکان وجود دارد که ویترین ها را تبدیل به قفسه کنی، نتایج را پس از گذشت یه ماه مورد بررسی قرار دهی. آیا به عنوان یک فروشنده تجربه حذف ویترین و دسترسی مستقیم مشتری به کالا و اجناس را داری؟

نظرات

بی صبرانه منتظر شما هستیم!

نظر بدهید!
code

حساب کتاب طلب | بدهی را رایگان شروع کن!

منتظر چه هستی؟ سادگی سود است. دفترحساب راحت و سریع رقم